התחדשות עירונית

הרשו לנו לחדש לכם

עבורנו, התחדשות עירונית היא הרבה מעבר לפרויקט. אנחנו מאמינים בהנגשה של אורח החיים המודרני לכמה שיותר אזורים במרחב העירוני, כדי לאפשר לכלל התושבים חיים בטוחים ונגישים יותר.

אנו רואים בהתחדשות עירונית שליחות של ממש וגאים לקחת חלק בפיתוח עירוני ושדרוג של עשרות שכונות בכל רחבי הארץ. מחלקת ההתחדשות העירונית שלנו בקטה גרופ מתמחה בתכנון וביצוע של פרויקטים הריסה ובניה, כשהערך המרכזי שאנחנו מביאים לשולחן הוא הבנה יוצאת דופן בתהליך ובקשת המשמעויות שלו.

בסרטון – שלב 3 מתוך 4 בתכנית לחידוש סוף רוטשילד בפתח תקווה, בה נהרסות 100 דירות ב12 בניינים ישנים ועתידות להבנות 300 דירות ב8 בניינים חדשים.

למה להתחדש איתנו?

הקשר שלנו עם הדיירים

כשתתחדשו – תבינו

ליווי אוכלוסיה מבוגרת

אנחנו מספר 1 עם הגיל השלישי

איתנות פיננסית

אנחנו כאן כדי להישאר, כך גם הבית שלכם

יזם – קבלן

מתכננים יחד אתכם את החלום
ומגשימים אותו עבורכם בשטח

שוברים שיאים בזמנים

זמני התהליך שלנו מהירים,
האיכות נשארת בגובה

ONE STOP SHOP

מלווים אתכם החל מכנס ההיכרות ועד הקפה במרפסת החדשה

הקשר שלנו עם הדיירים אלמנט

כשתתחדשו – תבינו

הקשר שלנו עם הדיירים

כשתתחדשו – תבינו

איתנות פיננסית

אנחנו כאן כדי להישאר, כך גם הבית שלכם

יזם – קבלן

מתכננים יחד אתכם את החלום
ומגשימים אותו עבורכם בשטח

שוברים שיאים בזמנים

זמני התהליך שלנו מהירים,
האיכות נשארת בגובה

ONE STOP SHOP

מלווים אתכם החל מכנס ההיכרות ועד הקפה במרפסת החדשה

הריסה-גיסין גיסין_03
הריסה-צהל-66--פתח-תקווה- צהל_66_01
הריסה-רוטשילד-166--פתח-תקווה- רוטשילד_166_05
empty

עשייה עם עתודות בשטח
לאורך השנים ליווינו מעל אלף משפחות לעבר דירה חדשה, משודרגת ומרווחת יותר. אנחנו מכירים את הפחדים והחששות, את האתגרים הלוגיסטיים ולא פחות חשוב מכך – הרגשיים. הדיירים שלנו היו, ויישארו תמיד – שותפים מלאים לעשייה ולתהליך. אנו מלווים משפחות משלב הרעיון ועד הקפה במרפסת החדשה בבית החלומות שלהן, אחרי תהליך נעים, מקצועי ויעיל במיוחד.

מכירים אתכם מקרוב
אנחנו מאמינים, שבלעדיכם זה לא יכול להתממש. אנו רואים בדיירים כוח מניע ומבינים היטב את החלק שלכם בהצלחת הפרויקט. הרשו לנו לחדש לכם ולהסיר בהדרגה את החששות באמצעות קשר אישי וקרוב עם נציגות הבניין, בפגישות עבודה יזומות או על כוס קפה ספונטאנית במרפסת שלנו.

empty

מכוסים מכל הכיוונים
עם אישור ההתקדמות בפרויקט, ינוסח הסכם משפטי שיכלול בתוכו את כל מה שמגיע לכם, הדיירים, במסגרת הפרויקט. ההסכם יכלול גם את הערבויות והבטוחות להן אתם זכאים, כדי שתהיו בטוחים שאתם בידיים בטוחות.

מתקדמים מתכנון לביצוע
אחרי שהושלם שלב החתימות של הדיירים, מגיע החלק שלנו בתכנון מתחם החיים החדש שלכם. אנחנו דואגים לאנשי המקצוע הרלוונטיים שילוו אתכם ואותנו בתהליך, כדי להבטיח את קבלת האישורים וההיתרים בזמן, ללא עיכובים מיותרים. עם קבלת ההיתר, אנו עוברים ישירות לשלב הביצוע, בלי מתווכים בדרך ובלי ספקי משנה – קטה גרופ היא one stop shop לבית החדש שלכם.

דיירים מספרים

כניסה לדיירים שלנו

בסרטון: נווה גן צפון פתח תקווה-3 מגדלים מרשימים, 156 דירות חדשות.החללים הציבוריים עוצבו על ידי מעצב הפנים מיכאל אזולאי. זמני שיא של שנתיים מתחילת הבנייה עד לאכלוס מושלם.

התחדשות עירונית עם קטה גרופ

מרבית הפרויקטים שלנו מתבצעים במסגרת התחדשות עירונית. זו הסיבה שאנו יודעים לספק דירות בשכונות ותיקות נחשקות. חשוב להבין שפרויקט התחדשות עירונית הרבה יותר מורכב מפרויקט נדל"ן רגיל והעובדה שאנו כבר אכלסנו למעלה מעשרים פרויקטים כאלה (ויש לנו בקנה עוד עשרות פרויקטים כאלה בשלבי השיווק והתכנון), מעידה על עוצמה ואיתנות כלכלית יוצאי דופן.

מה זה התחדשות עירונית?

למרות שהמונח 'התחדשות עירונית' הוא מונח מאוד שגור, שווה להתעכב עליו קצת, כי בהקשר הנדלנ"י מדובר במשהו ספציפי מאוד שחשוב להכיר. בגדול הרעיון בהתחדשות עירונית הוא שהורסים את הבניין הישן (או במקרים מסוימים משפצים אותו ומוסיפים יחידות דיור על הגג) ובמקומו בונים בניין גדול יותר ומודרני יותר. בעיקרון יש שני מסלולים עיקריים להתחדשות עירונית והם תמ"א 38 ופינוי בינוי. בפועל העיקרון שלהם מאוד דומה. הקושי הוא שיש לבניין דיירים שצריכים להפריע לשגרת חייהם ולמצוא להם מגורים חלופיים בתקופת הבניה, להתמודד עם דיירים סרבניים ולדאוג לצרכיהם בתקופת הביניים. במשך שנים ארוכות היה קשה מאוד להרים פרויקטים של התחדשות עירונית בישראל (קטה גרופ היתה אחת החברות היחידות שכן הצליחה במשימה), עד שבשנת 2016 נחקק חוק התחדשות עירונית.

חוק התחדשות עירונית

תודות לחוק התחדשות עירונית הוקמה הרשות להתחדשות עירונית שמרכזת ידע מקצועי, מגבשת רגולציה ומסייעת בהשגת מימון לפרויקטים. חלק מהחוק כלל הסרת חסמים (כמו למשל התמודדות עם דיירים סרבנים ובעקבותיו אכן חלה תנופה של התחדשות עירונית בישראל. 

התחדשות עירונית פתח תקווה

כשזה מגיע להתחדשות עירונית פתח תקווה, אין מתחרים לקטה גרופ. למן ימי הפעילות הראשונים שלה בשנת 2004, קטה סימנה את העיר פתח תקווה כמוקד הפעילות שלה ועד היום השלימה מעל ל-20 פרויקטים של התחדשות עירונית בעיר (תמ"א 38 ופינוי בינוי) במסגרתם ביצעה הריסה ובניה מחדש. בנוסף יש לקטה גרופ עוד עשרות פרויקטים של התחדשות עירונית בפתח תקווה בשלבים שונים של תכנון ובניה.

התחדשות עירונית שאלות ותשובות:

שאלה: מה התמורה המקובלת לדיירים המקוריים בפרויקט התחדשות עירונית?

תשובה: מעבר לשדרוג הבניין הקיים והתשתיות בסביבה והחלפת הבניין הישן בבניין מתקדם ומודרני עם מעלית, הדיירים זוכים בדירה חדשה ומאובזרת הכוללת חדר נוסף (לרוב חדר ממ"ד), תוספת של מרפסת והרבה פעמים גם חניה פרטית ומחסן צמוד.

שאלה: למה מומלץ לרוכשים פוטנציאלים לבחון פרויקטים של התחדשות עירונית?

תשובה: עבור מי שלא מעוניין לחיות שנים באתר בניה ובשכונה חדשה מרוחקת ללא תשתיות סופיות וללא עצים בוגרים, אך הוא עדיין מתעקש לעבור לדירה חדשה מקבלן ולא מוכן להתפשר על דירה מיד שניה, התחדשות עירונית מאפשרת את האופציה הזו.

שאלה: מה חשוב לוודא לפני שבוחרים חברה לביצוע תהליך התחדשות עירונית?

תשובה: בתמצית הדבר הכי חשוב כאשר בוחרים חברה להתחדשות עירונית, היא לבחור בחברה שיש לה ניסיון משמעותי (כבר סיימה בהצלחה למעלה מ-20 פרויקטים), אי אפשר להגזים בחשיבות של הניסיון. בנוסף, מומלץ לבחור בחברה שהיא גם יזמית וגם משמשת כקבלן בפועל – כך יש לכם כתובת אחת ברורה.